25km cestný okruh Turiec

80%asfalt a 20% lúky, štrk. Prevažne rovinatý 25km okruh z Turč. Michal – cez Mošovce smer Socovce – Blažovce – Jazernica – Ivančiná – Veľký Čepčín – Diviaky – Turč. Michal.
Na celom okruhu sú asi 3 menšie stúpania. Beží sa prevažne bočnými cestami, iba posledné 3 km sa bežia po hlavnej ceste (úsek na Diviaky) tam som nenašiel cestičku ako by sa to dalo obísť. Jedna možnosť by bola to prebehnúť na Diviacke háje, ale tým by sa okruh predĺžil o ďalších 5 km.

Detailnejší popis trate.

Najlepšia Vám to ukáže video cez Relive. Z Michala do Mošoviec po hlavnej ceste. V Mošovciach okolo Kaštieľa do parku. Prebehnúť cez park na druhú stranu a pri prvej možnosti vybehnúť z parku na poľnú cestičku (viď relive foto). AK netrafíte prvú odbočku tak môžete vybehnúť aj druhou. Po cca 800m vybehnete na asfaltku a pokračujete v pavo okolo družstva. Na prvej križovatke zabočíte doprava. Bežíte po žltej cykloceste smerom pod hlavnú cestu. Po 3 km pred obcou Socovce odbočíte hore na kopček a bežíte smer Blažovce. Ďalej bežíte po hlavnej ceste až do Jazernice. V Jazernici pri krčme prebehnete cez hlavnú cestu a bežíte smerom na cintorín. Tam skončí asfaltka a bežíte po lúčnej cestičke vedľa rieky Turiec až do Ivančinej. Vyjdete pri Kostole a pokračujete vpravo cca 100m pohlavnej ceste. Pri mostíku bežíte vľavo. Ďalej pokračuje rovno po ceste smer Veľký Čepčín. Bežíte okolo futbalového ihriska a prebehnete cez hlavnú cestu. Pokračujete 3 km rovno až sa dostanete na križovatku s hlavnou cestou kde odbočíte vľavo na Diviaky. Ako som už písal posledné 3-4km sú po hlavnej ceste. Prebehnete cez koľaje – cez hlavnú cestu na Martin a po miernom stúpaní ste pri Kostole v Turč. Michale. Ešte jeden menší zbeh a výbeh a okruh je uzavretý.

Prajem pekné behanie 🙂

Relive ’25km okruh Turiec‘

Pridaj komentár